31.10.2014 13:39
Nawigacja
Główne Menu
· Nasze spotkania
· Trasy biegowe
· Artykuły
· Relacje z biegów
· Użytkownicy
· Rejestracja
· Forum
· Kontakt
· Maniacka Dziesiątka
O klubie
· Historia
· Sukcesy klubu
· Członkostwo
· MANIAC JUNIOR
· Władze klubu
· Nasi Parterzy
Członkowie
· Lista Maniaców
· Puchar Maniaca
Wyniki - archiwum
· rok 2003
· rok 2004
· rok 2005
· rok 2006
· rok 2007
· Linki
· Szukaj
· O stronie
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 543
· Najnowszy użytkownik: TomekZ
Ostatnio Widziani
· szyman76016:16:08
· igi16:41:50
· KrzysztofL 3 dni
· snail 1 tydzień
· adam81 2 tygodni
· arti 2 tygodni
· izabelka1 4 tygodni
· Rysiek 4 tygodni
· RADAR 7 tygodni
· pzuberek 7 tygodni
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Powitanie
Witamy na stronie klubowej KB "MANIAC" POZNAŃ.
Zapraszamy do poznania naszej grupy biegowej. Nasza pasja to mania biegania. Spotykamy się na wspólnych treningach we wtorki o 19:00 na podbiegach (Cytadela) oraz w czwartki o 18:00 na sali (zimą) lub na stadionie Śródka (od wiosny) . Zapraszamy !
Pasja biegania to nasza mania ;-)

____________________________________________________________________________________

Maniacy zapraszają wszystkich chętnych na zajęcia - najbliższe tygodnie to wzmocnienie siły biegowej (gimnastyka, roztruchtanie i oczywiście podbiegi - ilość dostosowana do poziomu uczestników) oraz ćwiczenia uzupełniające na sali. W przypadku sali prosimy osoby chętne o wcześniejsze skontaktowanie się: kbmaniac@wp.pl

Bez względu na poziom sportowy każdy jest mile widziany i zawsze może otrzymać wiele cennych porad ;)

Uwaga: dostępny parking przy ulicy Na Stoku - przyleglej do Cytadeli wzdłuż ulicy Szelągowskiej. ZAPRASZAMY !

XI Mistrzostwa KB MANIAC w maratonie rozstrzygnięte !

Aż 13 Maniaczek zmierzyło się w niedzielę z królewskim dystansem w Poznaniu podczas którego mieliśmy uroczystą klasyfikację Mistrzostw KB MANIAC w maratonie ! To zawsze dla nas duma móc być dekorowanym na tak wyjątkowej scenie. Wśród Maniaczek najlepsza okazała się nasza żelazna Agnieszka Pelc-Wanielista , drugie miejsce zajęla Agnieszka Kaniewska a trzecie niespodziewanie dla niej Ula Stankiewicz. Wśród mężczyzn z klubu rywalizowało blisko 40 z których najszybszy z nową życiówką przybiegł Szymon Fluks, drugie miejsce zajął Marcin Stachowiak (na podium w zastępstwie Adam) a na trzecim miejscu zameldował się Arti. Kolejny rok wystartowaliśmy zatem licznie w blisko 60 osobowym składzie ale warto dodać,że w tym roku licznie pozostali Maniacy kibicowali na trasie ! Począwszy od 7 kilometra gdzie byli Krzysztof Cichy i Pajdo z rodzinką, poprzez fotografującą Paulinę , przez Rondo Śródka gdzie można było wypatrzyć Przemka Dzięgiela i punkt kulminacyjny na 39 kilometrze w okolicach Cytadeli gdzie Emi nadawała ton dopingu (zresztą Emi dwoiła się i troiła i była w kilku miejscach a wturowali jej m.in. Aryj,Benia (też się dwoiła i troiła), Zdzisław Wiese i wielu innych którym serdecznie dziękujemy bo maniacki doping pomógł pokonać wiele kryzysów !

Zapraszamy do galerii na  www.forest.karolin.pl

Żelazna Aga Pelc-Wanielista !!!!

I mamy pierwszą Maniaczkę z żelaza Agnieszkę Pelc-Wanielistą !!! Panowie czapki z głów i nosić ją na rękach !!!

Oto jak opisała swój debiut ! Jeszcze raz składamy Agnieszcze wyrazy podziwu i serdecznie GRATULUJEMY ! JESTEŚ Z ŻELAZA !

"PolskaMan Wolsztyn triathlon czyli mój debiut na dystansie Ironman.

3,8 km pływania, 180 km rowerem i na koniec maraton. Jeszcze rok temu
wydawało mi się czymś nie do pokonania, a tydzień temu ze spokojem
stanęłam na piaszczystej plaży w Wolsztynie gotowa do startu. Pierwszy etap nie wiem kiedy minął, 1godz 28min czyli o 2 min lepiej od założonego czasu. W strefie zmian przykra niespodzianka...zapomniałam zabrać jedzenie! Czyli najbliższe 12 godzin spędzę "na żelach". I jeszcze jedna zła wiadomość...zimno i deszczowo a ja tylko w mokrym stroju triathlonowym. Taki błąd nowicjusza. Do pokonania było 6 okrążeń a ja po dwóch czuję że zamarzam i umieram z głodu to nie sprzyja szybkiej jeździe. I wtedy pierwszy i ostatni raz pojawiła się myśl w głowie aby zejść z trasy. Dalszy udział w zawodach wydał mi się zupełnie bez sensu w takim stanie, gdy szczękam zębami na 30 km i burczy mi w brzuchu! Tyle tylko że to zawody IM i tu każdy ma swoje słabości i jakoś z nimi walczy. Bliżej południa robi się cieplej i całkiem przyjemnie. I tu muszę podziękować wolontariuszom, którzy nie pozwolili mi umrzeć z głodu na trasie i raczyli pysznymi bananami i batonami. Ostatni etap to już tylko formalność, maraton to dla mnie "chleb powszedni" przecież. Przyjemna trasa, sporo kibiców, pogoda łaskawa,najtrudniejsze już za mną teraz już tylko kilometr po kilometrze do mety. Dwa słowa na tym etapie, Kocham biegać... było dobrze, choć była i "ściana". 12 godzin 26 minut i 30 sekund to całkiem niezły czas jak na debiut. Pierwsze miejsce wśród kobiet, fajne uczucie. Start na pewno udany choć lekko nie było, bo ból jest okropny gdy stawy wyeksploatowane wołają o litość a mięśnie palą. Choć wiele jeszcze muszę się nauczyć to
z pewnością jeszcze nie raz stanę na starcie tego dystansu bo lubię dawać 110% siebie. A jeżeli ktoś ma ochotę na zawody bez draftingu to polecam te w Wolsztynie, aż miło było patrzeć jak każdy sam o własnych siłach pokonuje trasę kolarską!".

Mistrzostwa KB MANIAC w maratonie ! Maniacki plan na weeken ;)

1. W sobotę spotykamy się na PASTA PARTY o 17:00 w hali pasta-party na wspólne pogaduchy. Który stolik? ten gdzie będzie najbardziej niebiesko.
2. W niedzielę o 8:20 spotykamy się na wspólne zdjęcie przed sceną ! (zaznaczone na mapie) , wesprzemy się, będziemy życzyć powodzenia i potem do boju !!!
3. Na trasie na około 7 kilometrze przy ul. Słonecznej Krzysztof Cichy z Marynarzami i Pajdo będą kibicować więc zachęcam do dołączenia a na 39,5 mocna ekipa będzie dopingować byśmy dotrwali do mety też zapraszam do dołączenia, Cytadela).
4. Kto dobiegnie i dojdzie do siebie zapraszamy na 13:00 na dekoracje Maniaców i Maniaczek na scenie !
5. A na końcu poczekajmy aż nasi dobiegną w okolicach mety i wspólnie będziemy cieszyć się udanym maratonem
I jeszcze raz tych co nie pobiegną zachęcamy do kibicowania !!!! Jesteście nam potrzebni na trase ;-)
POWODZENIA !

NOWY REKORD KLUBU !!! W biegu 24h !

Fenomenalny REKORD KLUBU w biegu 24-godzinnym ustanowiony przez Krzysztofa Lipińskiego !!! W tegorocznej edycji jako jedyny Maniac wystartował w Katowicach w 24-godzinnym biegu ulicznym  Krzysztof Lipiński. Były to oficjalne Mistrzostwa Polski ! Marzeniem Krzysztofa (choć głośno o tym nie mówił) było złamanie 200km ! Starty w dwumaratonie bydgoskim w ramach przygotowań, dyspozycja dnia i motywacja sprawiły, że zawody te ukończył na rewelacyjnym 6 miejscu wygrywając swoją kategorię wiekową i ustanawiając świetny nowy rekord klubu !!!

Od teraz autorstwem Krzysztofa Lipińskiego jest to  

205 km i 313 m !

Zapraszamy na XDU nr 9

W imieniu organizatorów zapraszamy na zawody crossdutathlonu. Zawody odbędą się w sobotę, 04.10.2014.

Zawodnicy XDU#9 rywalizować będą na trasie o następujących dystansach:

  •   4 km (bieg przełajowy)
    • 18 km (kolarstwo przełajowe)

    • 2 km (bieg przełajowy).

 

Na każdą osobę która ukończy zawody czekać będzie pamiątkowy medal wykonany specjalnie na tę okazję. Dodatkowo zawodnicy mogą liczyć na poczęstunek i napoje w strefie finishera. Na zakończenie imprezy organizatorzy planują losowanie wśród uczestników nagród ufundowanych przez sponsorów.

Organizatorami XDU#9 są: Stowarzyszenie Sportowe XDU oraz Stowarzyszenie „Akademia Myśli”. Zawody współorganizuje także grupa Biegi.WLKP. W tym roku dochód z imprezy przeznaczony będzie na zakup książek filozoficznych dla dzieci i młodzieży do lokalnej filii Biblioteki Raczyńskich.

Więcej w dalszej częsci newsa.

Kilka dni z życia Joanny ;)

Nasza koleżanka Joanna w ostatnim czasie miała bardzo inetsywny okres w życiu prywatno-sportowym ;). Najpierw start a w zasadzie debiut w UltraCross  Gwint , potem Bieg Nadzei w Środzie Wielkopolskiej ,następnie Wolsztyńska 10-ka i  35 Półmaraton im. Nojego. A wszystko to okraszone miejscami na podium dumnie reprezentując KB MANIAC Poznań ;) Kropką nad i oraz punktem kulminacyjnym był ŚLUB ;)

MŁODEJ PARZE STO LAT OD MANIACÓW !!!


Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia !

Mocno ściskamy, gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia !

Puchar po lipcu ;)

Jak przekazał nam Tomek Ławniczak (zresztą lider Pucharu) najaktywniejsi w lipcu Krzysztof i Andrzej Lipińscy ;)

Generalka:
1 Tomasz Ławniczak 317
2 Radosław Pluciński 255
3 Teresa Pelec-Ławniczak 253
4 Damian Brodnicki 228
5 Piotr Żuberek 210
6 Agnieszka Kaniewska 198
7 Krzysztof Lipiński 167
8 Natalia Nowacka 166
9 Michał Hadam 166
10 Anita Patrycja Stelmaszczyk 162

Klasyfikacja płci pięknej:
1 (3) Teresa Pelec-Ławniczak 253
2 (6) Agnieszka Kaniewska 198
3 (8) Natalia Nowacka 166
4 (10) Anita Patrycja Stelmaszczyk 162
5 (13) Agnieszka Pelc-Wanielista 146

Szczegółowy plik z Pucharem pod poniższym adresem:
http://www.pucharmaniaca.republika.pl/PucharManiaca2014.xlsx

Witamy Tomka wśród MANIACÓW

Miło nam powitać Tomka Zielonackiego, który z prawdziwą pasją postanowił dołączyć do prężnej i pełnej entuzjazmu grupy Maniaców ;) Jesień i zbliżające się Mistrzostwa KB MANIAC w maratonie zapowiadają się ciekawie i licznie ;) Tych ,którzy nie będą mogli pobiec zachęcamy do kibicowania naszym kolegom i koleżankom, którzy walczyć będą o swoje rekordy życiowe a także o udane debiuty maratońskie ;)

Witamy Tomka i zachęcamy wszystkich chcących zgłębić wiedzę o bieganiu i rozwijać swoją pasję biegową do dołączenia do NAS - MANIACów ;)

Wielka Pętla Izerska - Marcin Duda relacjonuje

Mimo, że wakacje to Maniacy oczywiscie startują ;) Marcin Duda podzielił się z nami wrażeniami z ostatniego startu. 19.07.2014 Szklarska Poręba półmaraton "Wielka Pętla Izerska. Trasa biegu prowadziła częściowo ulicami Szklarskiej Poręby, a w większej części malowniczymi trasami leśnymi o różnej nawierzchni w Górach Izerskich. Profil trasy to początkowo ponad 13 kilometrów podbiegu o zróżnicowanym nachyleniu, a następnie około 8 km zbiegu. Najwyższy punkt trasy mieścił się przy kopalni kwarcu „Stanisław” na wysokości 1050 m n. p. m. Meta biegu usytuowana została na słynnym stadionie w Szklarskiej Porębie, który jest najwyżej położonym w Polsce tego typu obiektem. Długość całej trasy to 21,097 km.
Bieg był dość ciężki, słońce paliło strasznie, temperatura ok. 31 stopni i zero wiatru więc i wynik 1:55:54 szału nie robi"

Gratulujemy ! Tego typu starty to doskonały trening przed jesiennymi ulicznymi startami np w poznańskim maratonie ;) Czekamy na kolejne relacje naszych Maniaców ;)

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
· Puchar Maniaca - czę...
· V Maraton Komandosa ...
· Pacemakerzy na 9 Poz...
· 8 Poznań Maraton - P...
· II Bieg Niesulicka P...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

09.10.2014 13:36
Ruszyły też zapisy na bieg mikołajkowy- 7 grudnia na Malcie Smile

09.09.2014 20:27
JAKBY KTOŚ Z WAS PRZEGAPIŁ RUSZYŁY ZAPISY NA LUBOŃ!!!

26.08.2014 21:46
Już 25 osób zatem jeszcze trochę cierpliwości Wink

26.08.2014 07:51
A może połączymy siły np. z night runnersami- bo ich jedzie dość dużo chyba Wink

25.08.2014 08:41
Obecnie jest 12 osób chętnych na autokar - a to trochę mało. Sporo Maniaców w tym roku wybiera się do Krynicy... ale ostateczna decyzja chyba jeszcze nie zapadła...

22.08.2014 20:11
1/2 Piła- przygotowujemy autokar? Drodzy Maniacy?!Kto się pisze? Jak nie będzie chętnych to szukam jednego wolnego miejsca w aucie biegacza ruszającego z okolicy Rataj Wink

11.08.2014 21:36
Drodzy Maniacy, jakby ktoś nie mógł pojechać do Rakoniewic bardzo chętnie odkupię pakiet...

19.05.2014 17:30
Czołem Mateo. Ja biegam po Lasku. Najczęściej po górce i wokół niej... Zdarzają się i dalsze wypady "około Laskowe"...

22.04.2014 15:21
Na Lwa jedziemy raczej indywidualnie! Ale za to na miejscu będzie okazja pogadać! Pozdrawiam Wink

21.04.2014 22:19
Czy na Lwa 18 maja jest jakiś wyjazd zorganizowany planowany?

17.04.2014 19:46
Rafał aż się serce raduje Wink

13.04.2014 17:10
Rafal! Zapraszamy tez do grupy na facebooku. Smile

13.04.2014 13:23
Witam Maniaców Wink Mam pytanko czy biega ktoś po Lasku Marcelińskim? Pozdrawiam

12.04.2014 21:35
I tutaj też się przywitam. Po długiej przerwie mam zamiar się reaktywować, płacić składki i godnie reprezentować klub. I'm back!!!

31.03.2014 14:54
Przypominam - sobota 5.04 na Cytadeli o 10:00 (po Parkrunie) - zdjęcie grupowe KB Maniac

05.03.2014 18:54
Na razie temat stadionu upadł, z tego co wiem, to poszukujemy czegoś zastępczego! Pozdro:-)

26.02.2014 14:17
ŚRÓDKA STADION! czy coś wiemy o spotkaniach na stadionie bo miały być wiosną, a ta już od dłuższego czasu chyba nas rozpieszcza Wink))

03.11.2013 22:39
Szukam chętnego, chętnej do popołudniowego biegania. Przygotowuję się do Toruńskiego półmaratonu, może ktoś jeszcze? Smile

29.10.2013 09:12
akurat wtedy wyjeżdżam Wink będę może biegał 200km dalej na zachód ;D

28.10.2013 23:19
Są ;-) w najbliższą sobotę będę Wink

Wygenerowano w sekund: 0.06 - 34 zapytań MySQL 1,718,607 unikalnych wizyt