Historia Klubu

grafiki: historia_grup1

KB MANIAC POZNAŃ – idea stworzenia klubu pojawiła się w mojej głowie już w 2002 roku. Początkowo chciałem stworzyć coś na podobieństwo ogniska TKKF ale niestety brak konkretnej pomocy oraz trudności związane z biurokracją spowodowały, że od roku 2002 występowałem w zawodach pod wirtualną nazwą klubu jako KB Maniac. Nie chciałem biegać jako niezrzeszony… czułem się jak ktoś kto nie ma swojego miejsca w środowisku sportowym…
Aż pewnego dnia podjąłem konkretną decyzję – postanawiam stworzyć klub wraz ze stroną
klubową, skrzyknąć kumpli i może w końcu coś z tego wyjdzie.
I tak też dzień 15 maja 2003 można datować jako dzień powstania klubu KB „MANIAC” Poznań. Dodatkową motywacją był planowany występ w klasyfikacji drużynowej w Biegu im. Tomasza Hopfera w Janowcu Wlkp. (25maja 2003).
Pierwszy start klubowy i już sukces ! Zdobyliśmy 4 miejsce w klasyfikacji klubowej ! Współtwórcami sukcesu byli: (od lewej na zdjęciu) Mariusz Przybylski, Artur Kujawiński, Czesław Polcyn oraz Wojciech Gil, którym za pierwszy wspólny start serdecznie dziękuję ! Mam nadzieję, że to początek sukcesów NASZEGO KLUBU i wierzę, że grono jego członków będzie z czasem sukcesywnie się powiększać.

Pozdrawiam,
Artur Kujawiński – Założyciel KB „MANIAC” POZNAŃ
grafiki: historia_grup2

15 maja 2004 roku w dniu I rocznicy istnienia klubu dokonała się historyczna chwila.
Zorganizowane zostało zebranie założycielskie. O godz. 9.00 przy Malta Ski spotkaliśmy się by wspólnie wybrać władze klubu, określić statut oraz wypełnić niezbędne formularze
potrzebne przy rejestracji klubu jako stowarzyszenia w Urzędzie Miasta Poznania w Wydziale Kultury Fizycznej i Turystyki. Obecnych było 17 osób ( minimalna liczba potrzebna by założyć stowarzyszenie to 15 osób). Byli to: Przemysław Siebert (Pajdo), Robert Łagoda (Robaj), Tomasz Wiatr (Raner), Magdalena Mejer (Madzikowa), Elżbieta Bednarczyk, Łukasz Kitajczuk (Lukit), Tomasz Łukomski (Bula), Marian Wojciechowski (Marlow), Maciej Łątkowski (Laszlo), Krzysztof Łątkowski (Łęty), Wojciech Grodzki (Grodziu), Józef Mika (Mikesz), Piotr Wiercioch (Witas), Tomasz Zeńczak (Zeniu), Jarosław Majek (Jarma), Piotr Wojtyś i Artur Kujawiński. Był to kolejny bardzo ważny krok w rozwoju działalności klubu, dzięki któremu otworzyły się przed nami duże możliwości w realizacji projektów biegowych.

Wybrane zostały władze klubu:

Zarząd:
Prezes: Artur Kujawiński
Wiceprezes: Piotr Wojtyś
Skarbnik: Robert Łagoda
Sekretarz: Elżbieta Bednarczyk


Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący: Maciej Łątkowski
Członek komisji: Przemysław Siebert
Członek komisji: Magdalena Mejer